Rozgość się w SPA

Rozgość się w SPA

Witaj, cieszymy się, że możemy gościć Cię w tej przestrzeni.

Przede wszystkim gratulujemy decyzji o zadbaniu o siebie. Nieprzypadkowo przed rozpoczęciem lotu samolotem stewardessy instruują, żeby w sytuacji awaryjnej najpierw założyć maskę tlenową sobie i dopiero wtedy pomagać dziecku lub innemu pasażerowi, który ma z tym trudność.
Poniżej znajdziesz listę naszych propozycji wsparcia, z których możesz skorzystać wraz z opisami poszczególnych projektów.
Aby wziąć w nich udział, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i załączenie skanów kilku dokumentów
– to pomoże nam lepiej Cię poznać, dopasować ofertę i zaproponować ścieżkę rozwoju.

Pozwól się sobą zaopiekować

Systematyczne wsparcie psychologiczne:

Wiemy jak ważnym czynnikiem w życiu (nie tylko) opiekuna osoby z niepełnosprawnością jest poukładanie się z emocjami.

Zapraszamy osoby zdecydowane podjąć regularną terapię psychologiczną. Spotkania indywidualne z terapeutami odbywają się raz w tygodniu, online, za pośrednictwem Zoom lub innego komunikatora.

Poznajcie nasze terapeutki:

Beata Szklanny – Psycholożka Holistyczna,  w swojej pracy korzysta z mądrości Psychologii, coachingu, Ajurwedy oraz medycyny energetycznej.

Kasia Mianowska – Psychoterapeutka, coach, mentor i szamanka z 14-letnim doświadczeniem w pracy zawodowej z klientami. W swojej pracy łączy klasyczne podejście psychoterapii Gestalt z metodami i narzędziami pracy duchowej, takimi jak medytacja, joga czy praca z energią.

Aby skorzystać z psychoterapii, prosimy napisać o tym w Formularzu Zgłoszeniowym – skontaktujemy się z państwem w celu ustalenia dogodnego terminu.

Rozwiń skrzydła

Systematyczne wsparcie coachingowo-mentoringowe w dziedzinie rozwoju osobistego, podejmowania nowych wyzwań, wychodzenia z kryzysu.

Opiekunowie osób z niepełnosprawnościami to ludzie tacy sami, jak wszyscy inni. Mają swoje marzenia, nadzieje i plany. Bywa, że sytuacja życiowa związana z opieką nad osobą z niepełnosprawnością utrudnia ich realizację. 

Jednak nigdy nie jest za późno, żeby zająć się także tą sferą życia. Czasem potrzebny jest ktoś, kto obiektywnie spojrzy na sytuację z zewnątrz, zada odpowiednie pytania, podsunie narzędzia. Takim kimś może być dobry coach, a my mamy najlepszych!

Aby skorzystać ze wsparcia coacha, prosimy napisać o tym w Formularzu Zgłoszeniowym  – skontaktujemy się z państwem w celu ustalenia dogodnego terminu.

Mapa Marzeń

W Formularzu Zgłoszeniowym znajdziesz między innymi pytania o marzenia i plany na przyszłość. Najczęściej odpowiedzi oscylują wokół „nie planuję, choroba podopiecznego mi to uniemożliwia” oraz „marzę o tym, żeby stan mojego podopiecznego się poprawił”. 

Nie zapominajmy jednak o tym, że poza tym, że jesteśmy opiekunami osób z niepełnosprawnościami, jesteśmy też zwykłymi ludźmi z ludzkimi potrzebami – nie tylko biologicznymi i bezpieczeństwa, czy przynależności do grupy, ale też uznania, szacunku i niezależności. Owszem, mamy też specyficzne warunki życiowe, które wpływają na stopień łatwości i naszej skłonności do sięgania po więcej. Ale to, że może czasem jest trudniej, nie znaczy, że jest to niemożliwe.

Porozmawiajmy o Twoich marzeniach, zastanówmy się, które moglibyśmy wspólnie wcielić w życie, określmy szczegółowy plan, zaplanujmy budżet i… po prostu to zróbmy!

Warto rozmawiać, zapraszamy!

 

PRAWO AFRODYTY

Mamy w swoich szeregach prawniczkę i nie zawahamy się wykorzystać jej wiedzy i ekspertyzy! Dodatkowo w pełnej gotowości czeka na Wasze zapytania Anna Modzelewska – Prawniczka Kobiet. 

Aby uzyskać pomoc w swojej konkretnej sprawie, po wypełnieniu Formularza Zgłoszeniowego, prosimy o kontakt mailowy na adres: stoprzygodafrodyty@gmail.com.

W tytule maila wpisujemy #prawoAfrodyty, w treści prosimy o określenie czego sprawa dotyczy, jej krótki opis z podaniem najistotniejszych szczegółów oraz o doprecyzowanie pytania, na które nasze prawniczki będą starały się jak najlepiej odpowiedzieć.

Odpowiedź otrzymacie Państwo w prywatnej wiadomości, w razie potrzeby uzyskania dodatkowych informacji, skontaktujemy się z Państwem i ewentualnie ustalimy termin dodatkowego spotkania online.

Zachęcamy też do zgłaszania ogólnych tematów do opracowania przez Agnieszkę i Anię za pośrednictwem Messenger’a @Fundacja Sto Przygód Afrodyty lub mailowo: stoprzygodafrodyty@gmail.com. Rozwinięcia tych ogólnych zagadnień będą publikowane na fanpage’u Fundacji na Facebook’u w ramach cyklu #prawoAfrodyty

MATERIAŁY DO PRACY WŁASNEJ, KURSY I SZKOLENIA

Zapraszamy do korzystania z biblioteczki kursów i warsztatów udostępnionych dla Beneficjentów Fundacji Sto Przygód Afrodyty przez naszych Partnerów. Dostęp do kursów otrzymują wszyscy Beneficjenci Fundacji wkrótce po wysłaniu Formularza Zgłoszeniowego

Dostępne kursy i warsztaty zostały wcześniej nagrane i pracujemy z nimi we własnym tempie i w dowolnym momencie. Potrzebny jest telefon lub komputer z dostępem do Internetu i coś do pisania.

Swoje odkrycia i pytania do przerabianych materiałów można publikować na prywatnej grupie na Facebooku utworzonej specjalnie do tego celu. Nasz Zespół chętnie pomoże, wyjaśni, podpowie co dalej. Zaproszenie do grupy otrzymują Państwo razem z dostępem do materiałów i instrukcjami do logowania.

Również w przestrzeni grupy dla Beneficjentów Fundacji Sto Przygód Afrodyty odbywać się będą dodatkowe szkolenia i warsztaty online, jak również rozmowy z zaproszonymi gośćmi.

WYTRZĘŚ TO!

Zwierzęta mają niezawodny sposób na samoregulację, obniżanie poziomu stresu i zapobieganie jego negatywnym skutkom dla organizmu: drżenie! 

A dokładniej drgania neurogeniczne uruchamiane w ciele przy pomocy sekwencji prostych ćwiczeń.

TRE® (Tension Releasing Exercises) to opracowana przez dr David’a Berceli’ego metoda pozwalająca na bezpieczne i łatwe rozładowanie napięcia i stresu nagromadzonego w organizmie, przywracający naturalną równowagę, w której wszystkie układy ciała (neurologiczny, biochemiczny, anatomiczny) pracują w harmonii.

Wyjątkowa skuteczność tej metody polega na tym, że uwalnianie napięć odbywa się w takim tempie, jakie ciało jest w stanie zintegrować, a w miarę uwalniania wzorców napięciowych polepsza się stan emocjonalny człowieka. Zdrowienie przywracane jest na wszystkich poziomach równocześnie.

Metoda jest na tyle bezpieczna, że po zapoznaniu się z podstawowymi zasadami można ją stosować samemu w domu, co stanowi ogromny plus w przypadku opiekunów osób z niepełnosprawnościami.

Najlepiej jednak poznać TRE® pod okiem certyfikowanego providera TRE®. Dlatego organizujemy warsztaty stacjonarne, na które będziemy zapraszać naszych Beneficjentów, którzy wyrazili taką chęć w Formularzu Zgłoszeniowym.

Więcej o samej metodzie, jak również listę certyfikowanych providerów TRE® znajdą Państwo na stronie: tre-polska.pl